Bysiksen Summeri-bileiden lipputilanne maanantaina 14.3.
Maanantaina 14.3. lippuja Nuorten tieto- ja neuvontakeskus Napissa jäljellä: 2 kpl.
Ylen Summeri tulee Nuortenkahvila Bysikseen Ouluun keskiviikkona 16.3. Summeri-ohjelman nauhoitusten ja kisailujen lisäksi luvassa on live-esiintyjinä beatboxaaja Felix Zenger sekä rap-artisti Mikael Gabriel. Paikalla ovat tietysti myös Summeri-juontajat Minttu ja Kalle. Ovet avautuvat keskiviikkona 16.3. klo 16 ja bileet jatkuvat klo 20 asti. Bileet on tarkoitettu 10-17-vuotiaille nuorille.
Voit hakea lippusi Summeribileisiin Nuorten tieto- ja neuvontakeskus Napista (Hallituskatu 5 a, avoinna ma-to 12-17, pe 12-16) tai kysyä lippuja alueesi nuorisotalolta. Lippuja on jaossa rajoitetusti!
Voit seurata lipputilannetta NettiNappi-sivujen lisäksi Napin Facebook-fanisivulta osoitteesta http://www.facebook.com/pages/Nuorten-tieto-ja-neuvontakeskus-Nappi/106382931720
Lisätietoja Summeri-bileistä: yle.fi/summeri









